Centrum Optyki i Słuchu - Aparaty słuchowe

 1siemens

 

 

     AUTORYZOWANY PARTNER

                siemens logo logo

 

Zadbaj o swój wzrok i słuch jednocześnie. 

 

                                    

Dbamy o Państwa wzrok już ponad 20 lat, oferując najwyższej jakości optykę okularową Carl Zeiss.

Od roku 2016 rozszerzyliśmy nasze usługi o diagnostykę słuchu i dobór aparatów słuchowych.

 

Nasza współpraca z firmą SIEMENS, wiodącym producentem aparatów słuchowych, gwarantuje ich najwyższą klasę i sprawdzoną jakość. 

Dzięki tym produktom nie będzie problemów podczas użytkowania a my zapewnimy Państwu badanie słuchu oraz dobór i serwis najbardziej dopasowanych aparatów słuchowych.


Nasza oferta obejmuje tylko wyselekcjonowane, najlepsze modele aparatów w trzech kategoriach:
 
 - Ekonomicznej w cenach od 2000 zł
 - Biznes w cenach od 4000 zł
 - Premium w cenach od 6000 zł

Stawiamy na niezawodność działania i zadowolenie z dobrego słyszenia. 
 
 
Jeśli interesują Państwa informacje na temat aparatów słuchowych to prawdopodobnie zauważyliście u siebie lub kogoś bliskiego problemy z dobrym, wyraźnym słyszeniem otoczenia.
 
A może korzystacie już Państwo z aparatu słuchowego ? Brak spodziewanego komfortu lub po prostu chęć wymiany na nowszy, bardziej zaawansowany model również zachęcają do zakupu.
 

Najczęściej spotykane, pierwsze objawy niedosłyszenia to:

- prośby o powtarzanie usłyszanych niewyraźnie zdań,
- głośniejsze od innych osób ustawianie radia i telewizora,
- przykładanie telefonu do jednego, wybranego ucha,

Najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące aparatów słuchowych to:


1. Czy aparat jest mi potrzebny?
- Przede wszystkim musimy wykonać badanie słuchu, wtedy dopiero możemy ocenić stan Pani/a słyszenia

2. Co jest potrzebne do badania? Skierowanie od lekarza?
- Nie potrzebuje Pani/n żadnego skierowania, wystarczy umówić się na konkretną datę i godzinę

3. Czy będę musiał/a nosić cały dzień aparaty?
- Jest to wskazane, żeby uszy przyzwyczaiły się do nowej słyszalności, w pierwszych 2 tyg nosi Pani/n aparaty stopniowo po parę godzin

4. Czy nie pogorszy mi się przez  to słuch?
- Nie, wręcz przeciwnie, aparaty będą stymulować uszy do pracy. Oczywiście utrata słuchu jest nieodwracalna, ale aparty pełnią formę rehabilitacji

5. Czy trudno się je zakłada, czy są duże i widoczne?
- Każdy aparat jest dobierany indywidualnie do wyniku badania i potrzeb pacjenta, aparaty są różnej wielkości i mocy, ale w dzisieszych czasach technika wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i aparaty są jak najmniej widoczne. Są też aparaty, które łączy się z okularami i dzięki temu stają się mniej widoczne. Wyglądają jak część okularów.

6. Czy można w nich chodzić na ulicy, kąpać się?
- Wskazane jest wychodzenie w aparatach na ulicę ponieważ są w stanie samoczynnie dopasować się do warunków dźwiękowych otoczenia.
- Oferujemy aparaty odporne na wilgoć. W naszych aparatach można się kąpać, pływać w basenie i otwartych zbiornikach wodnych. 

7. Czy aparaty się ładuje, jak one działają?
- Aparaty działają na baterie cynkowo-powietrzne specjalne do aparatów słuchowych. W zależności od wielkości aparatu czas pracy baterii jest od 7 dni do około 3 tyg.

8. Czy aparaty się czyści?
- Tak, są specjalne środki do pielęgnacji aparatów słuchowych (chusteczki do dezynfekcji, tabletki do mycia wkładki, osuszacz wilgoci). Taki serwis można wykonać w naszej firmie.

9. Jak aparaty się trzymają w uszach?
- Jest wykonywany odlew ucha, zostaje wpuszczana silikonowa masa do kanału słuchowego, która odzwierciela budowę ucha w środku i na tej podstawie jest wykonana indywidualna wkładka do ucha, która jest połączona z aparatem słuchowym. Aparat może być również połączony z okularami. W zależności od modelu aparatów jest możliwość założenia cienkiego wężyka i słuchaweczki do ucha, która transportuje dźwięk do kanału słuchowego i aparat jest chowany za uchem. Są też modele prawie nie widoczne z zewnątrz.

10. Na jak długo wystarczy aparat, czy jak kupię to już do końca życia?
- Czas pracy aparatów jest oszacowany mniej więcej na około 5 -7 lat. Wraz z rozwojem techniki i elektroniki należy wymieniać aparaty na lepsze modele pod kątem elektroniki, lepszego słyszenia i dopasowania

11. Czy jest gwarancja na aparaty?
- Tak producent daje około 3 lata gwarancji na elektronikę. Nie dotyczy ona jednak uszkodzeń mechanicznych

12. Czy jest możliwość regulacji w aparatach, zrobienie ciszej /głośniej?
- W zależności od modelu aparatów, możemy ustawić programy pod kątem potrzeb np. do domu jeden program, drugi kiedy jest duży hałas uliczny/grupa ludzi, trzeci program do TV lub telefonu, w innych modelach jest możliwość potencjometru tj, głośniej/ciszej. W naszych aparatach słuchowych można dyskretnie zmieniać programy i głośność przy pomocy własnego telefonu. Dzięki bezpłatnej, łatwej w użyciu aplikacji dla systemu iOS oraz Android można mieć kontrolę nad swoimi aparatami słuchowymi.

13. Czy sama /m będę w stanie sobie poradzić z obsługą aparatów?
- Jak najbardziej tak, wszystko zostanie pokazane przez protetyka słuchu, na miejscu wszystko zostanie przez pacjenta przećwiczone

14. A co jeśli pogorszy mi się słuch?
- Wtedy jest wykonywane badanie kontrolne i są wprowadzane zmiany do aparatów i od nowa są one ustawiane pod aktualny wynik badania i potrzeb pacjenta

15. Po zakupie aparatów muszę przychodzić na jakieś seriwsy/kontrolę z aparatami?
- Tak oczywiście, jest to w ramach gwarancji. Co około 3 miesiące są kontrolne wizyty, czyszczenie, sprawdzanie aparatów przez protetyka

16. Gdzie mam kupować baterie, środki itd?
- Wszystko znajdzie Pani/n u nas na miejscu

17. A co jeśli coś się zepsuje w aparatach?
- Przychodzi Pani/n do nas, sprawdzamy przyczynę usterki. Jeśli jest to możliwe naprawiamy na miejscu, jeśli nie odsyłamy aparat/y do producenta do naprawy.
 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami i umawianie się na bezpłatne badanie słuchu.
Tel. 42-630-66-25; 517 793 557 


OPTOTON - widzisz i słyszysz wyraźnie